Nesúhlas s vyčíňaním furmana v Hriňovej

30.01.2018   •   František Ďurčenka

Členovia a furmani združení v Asociacii furmanov Slovenska (ďalej len AFuS), odsudujeme nešportové a odsudenia hodné správanie furmana a jeho pomocníka, na súťaži furmanov v Hriňovej dňa 27.1.2018. Súťaž v Hriňovej nie je v giscií  AFuS.  Nie sme spokojní tiež s tým, že Markíza hovorila o furmanských súťažiach, ale nepovedala, že na Slovensku pôsobí Asociácia furmanov Slovenska, ktorá má vo svojich pravidlách prísne opatrenia proti takémuto správaniu súťažiacich furmanov, proti bitiu a udieraniu koní na súťažnej ploche, ale aj mimo nej v priestoroch slúžiacich pre prípravu a konanie súťaže,  ako sa to stalo v Hriňovej. Naši rozhodcovia, za čo len jedno udretie koňa bičom  v súťažnej disciplíne, súťažiaceho furmana diskvalifikujú.

Naše občianske združenie gestoruje v tomto roku 25 súťaží na Slovensku , v uplynulom roku to bolo 27 súťaží a nevyskytol sa nám ani jeden prípad podobného vyčíňania furmana. Sme jedinná organizácia, ktorá dôsledne dbá na férovú súťaž, ochranu zvierat a prezentovanie krásy ušľachtilých pomocníkov človeka, čo sú vlastne aj  chladnokrvné koníky.

Veríme, že diváci, priaznivci našich podujatí ocenia náš prístup k furmanským súťažiam a preto aj naďalej sa tešíme na ích účasť a priazeň.

Výkonný výbor AFuS

Fotogaléria

Kontakt

V pripade akychkolvek informacii kontaktujte predsedu AFuS-u:

JOZEF PUŠKÁR
Kúpeľná 39
962 37 Kováčová

Mobil: +421 903 547 940
E-mail: puskar58@gmail.com